خانواده - همسران
گـل بگـو و گـل بشـنو!
۱۰ موضوع جالب برای گفت و گو با همسر وقتی هیچ حرفی برای گفتن ندارید

گـل بگـو و گـل بشـنو!

در اهمیت گفت و گوی زوجین در زندگی مشترک با یکدیگر شکی نیست.مطالب بسیاری در همین صفحه درباره آن چاپ شده است و بارها مشاوران در پاسخ به سوالات، به این موضوع به عنوان یک اصل برای استحکام پایه های زندگی مشترک، اشاره کرده اند.
۱۳۹۵/۰۶/۱۵
غمزه مدرن شدن ازدواج

غمزه مدرن شدن ازدواج

'سرت را بالا بگیر' نه به خاطر شکست در المپیک، حداقل سرت را برای یک دقیقه از توی گوشی تلفن همراه بالا بگیر، چهره ات یادم رفته است.
۱۳۹۵/۰۵/۲۸
خاطره هایی که قاب شد ... حرف هایی که به حبس رفت!

خاطره هایی که قاب شد ... حرف هایی که به حبس رفت!

یاد حرف های شیرین و طولانی دوران نامزدی می افتد ، روزهایی که هرگز فراموش نمی شود و شاید هرگز تکرار هم نشود. دلش می خواهد برای ثانیه ای هم که شده برگردد به همان روزهای شیرین همدلی و هم صحبتی- اما افسوس که تمام آن روزها به خاطره تبدیل شده است-.
۱۳۹۵/۰۵/۱۳
پیشرفت جامعه وابسته به سعادت خانواده است
در گفت وگوی ایرنا با یک جامعه شناس

پیشرفت جامعه وابسته به سعادت خانواده است

رویکرد خانواده محور، امروز در تمام جوامع بشری قابل توجه است و بشریت، نظام خانواده را به عنوان نهادی پایدار در امر توسعه همه جانبه بازنگری کرده است
۱۳۹۵/۰۴/۰۳
وقتی پای «جیب من، جیب تو» به میان می آید
زن و شوهرهای شاغل، چگونه اختلافات درآمدی شان را حل کنند؟

وقتی پای «جیب من، جیب تو» به میان می آید

با افزایش تحصیلات و اشتیاق زنان به اشتغال، تعداد خانواده هایی که در آن زن و شوهر هر دو کار می کنند افزایش چشم گیری پیدا کرده است. هر چند که این اتفاق به لحاظ وارد کردن نیم دیگر از نیروی مولد به بازار کار برای جامعه خوب بوده ، اما برای خیلی از زن و شوهرها مسئله ساز بوده است. یکی از مهم ترین مسائلی که این گروه از زن و شوهرها با آن مواجه هستند، بحث بر سر چگونه خرج کردن پولهایی است که هر کدامشان در می آورند.
۱۳۹۵/۰۳/۱۳
آیا شما پیروز میدان هستید؟

زندگی مشترک موفق در سایه رفتارهای درست شکل می گیرد

به تابلوهای موفقیت که می رسید، معمولا چند کلمه کلیدی مشترک روی همه آنها می بینید اما خیلی از افراد می خواهند بدون عمل به آنها در زندگی پیروز شوند. رسیدن به قله پیروزی و موفق شدن در زندگی فراز و نشیب هایی دارد که هر کس با توجه به ویژگی شخصیتی، توانمندی ها، استعدادها و خودباوری لازم است مسیر مناسبی را انتخاب کند تا این پله ها را گام به گام پیش برد.
۱۳۹۵/۰۳/۰۸
گام‌های اساسی در برقراری ارتباط موثر با اعضای خانواده

گام‌های اساسی در برقراری ارتباط موثر با اعضای خانواده

توان برقراری ارتباط موثر با اطرافیان یکی از مهارت‌های زندگی است و داشتن سواد زندگی ازجمله عواملی است که باعث می‌شود ما بتوانیم با دیگران ارتباط موثر برقرار کنیم. فردی که قادر به برقراری ارتباط با دیگران نیست، نه‌تنها از زندگی خویش بهره‌ای نمی‌برد، بلکه دیگران را از خود گریزان می‌کند و فردی تنها و بی‌کس می‌شود.
۱۳۹۵/۰۲/۲۴

مامانم اینا-مامانت اینا

دخالت والدین در زندگی فرزندان، داستان دیروز و امروز نیست، برخی از والدین به قصد کمک به فرزند، خواسته یا ناخواسته وارد جزییات زندگی آنها می شوند و بجای برداشت باری از دوش زندگی، گره به گره های زندگی شان اضافه می کنند و گاه حتی گره را کورتر و کورتر می کنند!
۱۳۹۵/۰۲/۰۱

چیزهای کوچکی که زندگی تان را تغییر می دهد

برخی عادات در سال جدید قابل تغییرند که می توانید از تغییراتی که در اینجا برای تان آورده ایم شروع کنید.
۱۳۹۵/۰۲/۰۱