کد خبر: ۶۱۰۵
تاریخ انتشار: ۱۸ دی ۱۳۹۵ ۱۳:۴۳
ريیس دانشکده هنر و معماری دانشگاه آزاد اسلامی یزد گفت: با هدف ارج نهادن به خدمات صنعتگران حوزه طراحی پارچه و لباس و پیشگامان صنعت نساجی کشور به ویژه غیاث الدین نقشبند یزدی، جایزه بزرگ غیاث در این دانشکده تصویب شد.

ایسنا : دکتر «ابوالفضل داودی» با اعلام خبر تصویب جایزه غیاث الدین نقشبند یزدی در این دانشگاه، تصريح كرد: دانشگاه آزاد اسلامی یزد به اتفاق سازمان میراث فرهنگی و گردشگری استان نسبت به برگزاری همایش ملی با عنوان نساجی سنتی با محوریت غیاث الدین نقشبند در تاریخ یازدهم بهمن‌ماه اقدام خواهد کرد.

وي افزود: بخشی از اهداف این همایش تجلیل از خدمات ارزنده غیاث الدین نقشبند یزدی به صنعت نساجی کشور بویژه در زمینه طراحی پارچه‌های ذیقیمت و بدیع بوده است لذا دانشکده هنر و معماری دانشگاه آزاد اسلامی نیز در این راستا با تصویب جایزه بزرگ غیاث نسبت به دریافت اثرهای بدیع طراحی پارچه و لباس اهتمام ورزیده است.

داودي خاطرنشان كرد: آثار رسیده پس از داوری در زمان برگزاری همایش مفتخر به دریافت جوایز ارزشمند خواهند شد و این مهم هر ساله با همین نام در دانشگاه آزاد اسلامی یزد برگزار خواهد شد.

اين مسئول هدف از اجرای چنین مسابقه ملی را ترغیب دانشجویان و طراحان به خلق آثار بدیع، جلوگیری از ورود طرح‌های بدون کیفیت و فاقد شناسنامه هویتی و اقتباسی از فرهنگ بیگانه به کشور و رونق نساجی با استفاده از طراحی پارچه دانشجویان خوش ذوق دانشگاه‌ها بیان کرد.

به گفته‌ي داودي، سایت مسابقه با مشخصات و شیوه ارسال آثار به زودی به اطلاع علاقه‌مندان خواهد رسید

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: