کد خبر: ۶۰۲۹
تاریخ انتشار: ۰۳ مهر ۱۳۹۵ ۲۱:۳۱
آیا می دانید شیر داغ کن به جز شیر داغ کردن چه کاربردهای دیگری دارد ؟

آیا می دانید شیر داغ کن به جز شیر داغ کردن چه کاربردهای دیگری دارد ؟ از شیر داغ کن چه استفاده های مفید دیگری می توان کرد؟ برای دانستن این موضوع  با ما همراه باشید :

1- پس از هم زدن محتوی شیر داغ کن بر روی حرارت از این کارایی شیر داغ کن استفاده می کنیم : 
2- برای پوست کندن سیر ، به جای اینکه پس از زحمت زیادی پوست یک  بوته سیر و پس از آن  پوست هر کدام از سیر ها را جداگانه  بگیریم ، از شیر داغ کن استفاده می کنیم .به این صورت :
بوته سیر را در داخل شیر داغ کن در دار می گذاریم و پس از چندین بار تکان دان به تندی ابتدا پوست بوته سیر کامل و پس از آن پوست سیر ها را یک جا با استفاده از همین تکنیک جدا می کنیم .

3- پس از جوشاندن تخم مرغ در شیر داغ کن ، تخم مرغها را زیر شیر  آب سرد قرار می دهیم و چند بار  آب داخل آن را پر و خالی می کنیم و سپس مقداری آب در داخل ظرف کرده و در آن را هم می گذاریم ، مشاهده می کنیم که پس از جند بار تکان دادن شیر داغ کن به تندی پوست تخم مرغ ها به راحتی کنده می شود . 

4- برای درست کردن یک شربت  یخ با لیمو ، ابتدا یخ ها را از داخل قالب در آورده و در یک کیسه نایلون می ریزیم . پس از آن با ته شیر داغ کن بر روی یخ های داخل کیسه که بر روی تخته آشپزخانه گذاشته ایم ، می کوبیم . سپس شربت یخ و لیمو را با تکه های خرد شده یخ درست می کنیم .

5- هنگامی که کف اتو کثیف است و به علت تنگی وقت فرصت تمیز کردن آن را نداریم، مقداری آب در داخل شیر داغ کن می ریزیم و بر روی حرارت قرار می دهیم ، پس از جوش آمدن آب ، وسیله ای مناسب را جهت اتو آماده کرده ایم .
لازم به ذکر است ته  شیر داغ کن برای اتو کردن باید تمیز باشد. 


گردآوری : سایه 45
منبع : آپاراتنظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: