کد خبر: ۶۰۰۹
تاریخ انتشار: ۳۱ شهريور ۱۳۹۵ ۰۷:۲۸
در بعد از طهر روز غید سعید غدیر خم جشن پایان دوره کلاس فن بیان و مجری گری در سالن آمفی تئاتر فرمانداری میبد برگزار شد .

سایه 45 : در بعد از طهر روز عید سعید غدیر خم جشن پایان دوره کلاس فن بیان و مجری گری در سالن آمفی تئاتر فرمانداری میبد برگزار شد .


در این مراسم که از طرف فرهنگسرای میبد برگزار شده بود مژگان دستجردی مدرس این کلاس و ناهید فرجی مجری و کارشناس توانمند صدا و سیمای مرکز یزد به عنوان داور  حضور داشتند و اجرای برنامه را محمد صادقیان از دیگر مجریان صدا و سیمای یزد که صاحب رتبه ممتاز در بین مجریان صحنه کشوری می باشد ،  به عهده داشت .
 هنرجویان برنامه هایشان را اجرا کردند و پس از آن داوران به بحث پیرامون اجراها پرداختند .
مژگان دستجردی که خود نیز مجری توانمند و پر انرژی می باشد  به عنوان مدرس کلاس فن بیان اظهار داشت: برای دیدن توانایی های  هنرجویان در اجرا باید به عنوان یک کارآموز به آنها نگریسته شود نه یک مجری ، زیرا با  دید یک مجری نسبت به آنها سطح انتظارات هم به همان نسبت بالا می رود و خصوصیات خوب آنها دیده نمی شود .
وی افزود : برای اینکه بتوانیم مجری خوبی باشیم باید عامل موفقیت در این حوزه را تلاش و خواستن بدانیم .
ناهید فرجی ضمن برشمردن نکاتی در مورد  اجرای هر هنرجو ، در کل اجراها را خوب توصیف  کرد و بر عدم کشیدگی صدا در حین اجرا و اصلاح لحن گویندگی و آغاز سخن با نام خدا تاکید کرد .
وی افزود : در هنگام اجرا برای رفتن از حالت جدی به حالت طنز یک نوع مقدمه چینی  نیاز است همین طور یک مجری باید با رعایت ادب حرفه ای مانع غلبه اجرای دیگری بر اجرای خود گردد. 
همچنین عنوان نمود در موقع اجرا نباید به صورت مقطع صحبت نمود بلکه باید با لحن صمیمانه به بیان مطالب و ایجاد ارتباط با بینندگان و شنوندگان پرداخت تا اجرای خوبی را ارائه داد .
در حین اجرای مراسم ایمان اقبال هنرمند خوب و توانای میبدی که در زمینه های مختلف هنری مهارت دارد با صدای دلنشین همراه با نواختن دایره  به مجلس گرمی بخشید.

وی همچنین  به همراه  جند نفر از هنرجویان با  اجرای نمایش و خواندن اشعار زیبا به هنرنمایی پرداخت  . 
عابدینی شاعر و طنز پرداز میبدی نیز  با هنر خلاقانه  خود ، آنچه در این جشن خاطره انگیز گذشته بود را به صورت شعر در آورد و در آخر مراسم به بیان اشعارش پراخت  که این خود یکی از کارهای کم نظیر می باشد . نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: