کد خبر: ۵۹۵۴
تاریخ انتشار: ۲۲ شهريور ۱۳۹۵ ۱۱:۲۵
فن بیان و سخنوری موضوعی بسیار گسترده است و نمی توان گفت که چه کسانی به آموزش این مهارتها نیاز دارند . بدیهی است که داشتن تخصص و دانش به تنهایی برای ارتباط برقرار کردن با دیگران کفایت نمی کند .

فن بیان و سخنوری موضوعی بسیار گسترده است و نمی توان گفت که چه کسانی به آموزش این مهارتها نیاز دارند . بدیهی است که داشتن تخصص و دانش به تنهایی  برای ارتباط  برقرار کردن با دیگران کفایت نمی کند .


اگر توانمندیها و استعدادهای فوق العاده ای هم داشته باشیم در صورت فقدان بیان مناسب نمی توانیم به نتیجه مطلوبی که می خواهیم برسیم .
باید بتوانیم با بیان و گفتار خودمان آموخته هایمان را به دیگران منتقل کنیم و این میسر نیست جز با با یادگیری نکته ها و اصول فن بیان .
کلاسهای فن بیان به همت اساتید این حوزه  در نقاط مختلف کشور برگزار می شود در شهرستان میبد هم چند سالی است این کلاس دایر شده و مورد استقبال قرار گرفته است . 
گروه های سنی مختلف در آن شرکت می کنند و در هر جلسه هنر جوها  برنامه هایی را جهت اجرا آماده می کنند مربی کلاس سرکار خانم دستجردی بعد از دیدن اجراها و در حین اجرا ایراد های آنها را را تذکر داده نقاط ضعف و قوت هر مجری را نیز گوشزد می کند تا هنر جو  در هفته بعد اجرای بهتری را ارائه دهد .
در این رابطه در  گفت و گویی که با مسئول فرهنگسرای میبد داشتیم ، بیان کرد : این کلاس به مدت 3 سال است در میبد برگزار می شود ولزوم  تشکیل این کلاس را بالا بردن فن بیان در طیف های مختلف جامعه اعم از دانش آموزی  ، داشجویی ، کارمندان و..دانست و همین طور  توانمند ساختن افراد برای ارائه مطالب در جلساتی  که به  گزارش بیانی نیاز دارد.
به گفته علیرضا افخمی از دیگر اهداف تشکیل این کلاس ، برطرف کردن مشکل خجالت و کمرویی افرادی است که با آن دست به گریبان هستند . این افراد می توانند با شرکت در این کلاس و با یادگیری و تلاش توانایی صحبت در جمع و داشتن بیان مناسب برای ارتباط با دیگران  را در خود پرورش دهند.
وی همچنین تربیت مجریان توانمند بومی برای مجری گری در همایش ها و جشنواره ها  را از دیگر اهداف این کلاس برشمرد و همین طور اظهار داشت ،  مجریان برتر به صداو سیما معرفی خواهند شد .
وی  استقبال از این کلاس را با توجه به تبلیغات اندکی که صورت گرفته خوب توصیف  نمود و در مجموع عنوان کرد  افراد شرکت کننده  در کلاس با توجه به حضور مجری توانمند صدا و سیمای مرکز یزد سرکار خانم دستجردی و توانایی و تسلط ایشان در زمینه های مختلف فن بیان از نحوه برگزاری کلاس ، تا به حال  رضایت  داشته اند. نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: