کد خبر: ۵۶۸۰
تاریخ انتشار: ۱۳ مرداد ۱۳۹۵ ۲۰:۳۴
کودکان تابستان و روزهای فارغ از وظایف و تکالیف درسی در این فصل را دوست دارند اما کارشناسان در خصوص کاهش تحرک و فعالیت بدنی آنها در این ایام هشدار می دهند.

به گزارش ایرنا از یونایتدپرس، مارتین ورملینگر کارشناس تربیت بدنی در لس آنجلس در نشست خبری در دانشگاه کالیفرنیا گفت: من فعالیت بدنی در تابستان را برای دانش آموزان توصیه می کنم و تاکید دارم که آنها باید از خانه خارج شوند و فعالیتی را انجام دهند که سبب تحرک و افزایش میزان ضربان قلب شود.
ورمیلینگر که در یک نهاد فعال در زمینه مبارزه با چاقی کودکان عضویت دارد، برخی از فعالیت های منظم خاص را مانند برنامه ای که شامل حرکات مجموعه پنج حوزه تناسب اندام است، توصیه می کند. این حوزه ها شامل استقامت قلبی، قدرت عضلانی، استقامت عضلانی، ترکیب بدنی و انعطاف پذیری است و می تواند شامل مجموعه ای از حرکات شنا، ورزش شکم، پروانه یا زانو بالا، اسکات (نشستن استقامتی)و یا لانژ (خیز به جلو) و کششی باشد.
این کارشناس تاکید دارد که والدین باید اطمینان یابند بچه ها به جای گذراندن وقت گذرانی در برابر تلویزیون و یا کامپیوتر، زمان را به بازی و فعالیت بدنی در فضای باز سپری کنند و به ویژه، اگر فعالیت های فیزیکی همراه با دوستان و یا اعضای خانواده باشد، بهتر است. 
متخصصان فواید زیر را برای فعال بودن کودکان برشمرده اند: 
- رشد و سلامتی، 
- کمک به رسیدن به وزن سالم و حفظ آن، 
- ساخته شدن استخوان های قوی و عضلات مستحکم، 
- بهبود آمادگی جسمانی و قلبی، 
- بهبود تعادل، هماهنگی و قدرت، 
- حفظ و پرورش انعطاف پذیری، 
- بهبود حالت بدن، 
- کمک به رشد مهارت های حرکتی، 
- فرصت پرورش مهارت های حرکتی بنیادی، 
- کمک به ایجاد ارتباط بین بخش های مختلف مغز، 
- بهبود تمرکز و مهارت های تفکر، 
- بهبود اعتماد به نفس و افزایش عزت نفس، 
- از بین بردن استرس و زمینه سازی برای آرامش، 
- ایجاد فرصت هایی برای توسعه مهارت های اجتماعی و دوستان، 
- بهبود خواب.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: